Psycholog online — czy warto?

pomoc psychologa online

Żyjemy w czasach, w których każdego dnia musimy zmagać się z jakimiś problemami. To brak pieniędzy, choroba, czy żałoba. Ilość trosk jaka może spadać na nas, jest zatrważająca. Nic zatem dziwnego, iż mnóstwo osób ma problemy z bieżącym ich rozwiązaniem. Bardzo szybko decyduje się na korzystanie z pomocy psychologa, by móc zachować równowagę emocjonalną. Jednak choć to dość powszechne są też tacy, którzy nadal wstydzą się prosić o pomoc specjalisty, z obawy przed opiniami innych osób. Przykładowo rodziny, znajomych, współpracowników.

Rozwijająca się telemedycyna i wykorzystujący jej możliwości specjaliści wychodzą naprzeciw takim osobom, które nieco wstydzą się swoich problemów lub mają obawy przed kontaktami z innymi ludźmi. Sposobem na pomaganie im jest pomoc psychologa online.

Wizyta w gruncie rzeczy taka „wizyta” polega na połączeniu się ze specjalistą za pośrednictwem jakiegoś komunikatora. Czasem uruchamiana jest kamera, by widzieć się wzajemnie. Niektórzy jednak wolą zachować pełną anonimowość i korzystają z czatów, na których mogą opisywać psychologowi wszystkie swoje problemy i rozterki. Przykładowy portal za pośrednictwem którego można skorzystać z takiej pomocy jest https://www.mywayclinic.online/pl.

Jakie są plusy korzystania z pomocy psychologa online? Przede wszystkim nie trzeba wychodzić z domu, tracić czasu na dojazdy itp. To plus poniekąd ekonomiczny. Poza tym z takiej pomocy mogą korzystać osoby mające lęki i fobie społeczne, ponieważ zazwyczaj starają się one nie wychodzić z domu i to w nim czują się bezpiecznie. Kolejny plus to możliwość pozostania osobą anonimową. Takie wizyty odbywają się w domowym zaciszu więc jeśli mamy takie pragnienie, mogą one pozostać w tajemnicy przed naszymi najbliższymi.

Jednak taki psycholog online, ma także i swoje minusy. Psycholog jest od tego, by nas wysłuchać i wskazać możliwości. Jeśli nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu, takie wysłuchanie relacji tworzącej się w czasie spotkać twarzą w twarz. Poza tym taka pomoc online może utwierdzać osoby chore w tym, iż nie potrzebują one opuszczać swojego domu.

Są zatem plusy takich usług, jak i minusy. Bez wątpienia jednak to ciekawa opcja, którą warto wypróbować.

Kolejny artykuł: https://www.rajdladzieci.pl/depresja-podstawowe-informacje-o-chorobie-i-leczeniu/