Jaki fartuch medyczny wybrać?

Może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup fartucha medycznego. W końcu to zwyczajny uniform — wystarczy wybrać rozmiar i zakup zakończony. Jednak tak naprawdę sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Fartuchy medyczne muszą być wygodne, przewiewne, łatwe w utrzymaniu, ale przede wszystkim estetyczne i wyglądające schludnie. Nieczęsto wymaga się od stroju tak licznych cech, a przecież fartuchy dla lekarzy, pielęgniarek czy rehabilitantów dokładnie takie muszą być. Jak zatem wybrać idealny fartuch?

Jakość na pierwszym miejscu

Decydując się na zakup fartucha medycznego, pierwszą rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, jest jego jakość. Chodzi tu przede wszystkim o materiał oraz sposób wykonania. Fartuchy medyczne dla lekarzy powinny być wykonane z materiałów, które są odporne na pranie w wysokiej temperaturze oraz tradycyjne środki piorące. Co więcej, fartuch powinien być wykonany z naturalnych materiałów, które zapewnią przepuszczalność powietrza i komfort podczas noszenia. W końcu noszące je osoby spędzają w nich długie godziny podczas ciężkiej i wymagającej pracy. Wykonanie fartucha także powinno być solidne, tak aby mógł on służyć wystarczająco długo bez przykrych niespodzianek np. w postaci rozprutych szwów. Jeżeli fartuch medyczny ma wysoką jakość, można skupiać się na kolejnych cechach.

Dla każdej pracy inny fartuch

Fartuchy medyczne używane są przez różnych przedstawicieli służby zdrowia oraz zawodów pokrewnych. Jednak warto zaznaczyć, że inne fartuchy będą odpowiednie dla pielęgniarzy, inne dla lekarzy, a fizjoterapeuci wybiorą jeszcze inne rozwiązania. Ważne jest przede wszystkim to, aby fartuch nie krępował ruchów i nie ograniczał w żaden sposób noszącej go osoby. W tej kwestii ważny jest nie tylko dobór rozmiaru, ale także modelu. Nie każde rozwiązanie sprawdzi się dla każdego. Należy pamiętać, że w fartuchu będą wykonywane różne czynności, niekiedy wymagające siły lub zręczności.

Schludnie i estetycznie

Jak już wspomniano, fartuchy medyczne powinny wyglądać estetycznie w każdej sytuacji. Na szczęście minęły już czasy, kiedy odpowiednie były tylko białe fartuchy medyczne. Obecnie najchętniej wybieranym rozwiązaniem są kolorowe fartuchy medyczne. Wyglądają one schludnie i łatwiej utrzymać ich pierwotną barwę, niż w przypadku białych fartuchów, które mogą szarzeć po kilku praniach. Poza tym nie wyglądają one tak ponuro i formalnie. Jest to rozwiązanie dobre dla osób, które w pracy mają do czynienia z dziećmi. Kolorowe fartuchy dla lekarzy pozwalają wzbudzić zaufanie najmłodszych i zachęcić do poznania danej osoby. W wielu przypadkach to ułatwia terapię, leczenie, a także wywiad z dzieckiem. Kolorowe fartuchy są w zasadzie rozwiązaniem, które sprawdzi się praktycznie wszędzie.

Podsumowując, wybór odpowiedniego fartucha medycznego jest wyzwaniem. Jednak kierując się cechami, jakie on powinien posiadać, można znacznie sobie to zadanie ułatwić. W sklepie internetowym drcichobieg.pl dostępna jest szeroka oferta nowoczesnych fartuchów medycznych. Spełniają one nie tylko wymagania jakościowe, ale są ładne i estetyczne, jak na nową generację fartuchów przystało.

Więcej fartuch medycznych, odzieży medycznej i obuwia medycznego dostępne na stronie – Dr Cichobieg